OdporúčameZaložiť web alebo e-shop
aktualizované: 06.01.2022 10:27:51 

PM Tools - stavebná činnosť‚ drevodomy‚ poradenská činnosť

Panelové drevostavby

Panelové drevostavby majú vo svete viac ako 130-ročnú tradíciu, prvé domy s použitím technológie SIPs boli postavené v r. 1952 v Midland (Michigan, USA) a doteraz sú obývané. V slovenskom a českom stavebníctve predstavujú drevostavby len niečo okolo 5% zo všetkých realizovaných stavieb.

Stavebný systém EUROPANEL je českým výrobkom ktorý sa nechal inšpirovať dnes už tradičnou americkou konštrukčnou technológiou SIPs (Structural Insulted Panels). Základom tohto stavebného systému je izolovaný sendvičový panel. Panel je presný, univerzálny a variabilný. Vďaka tomu je možné postaviť kvalitný rodinný dom za krátku dobu. Montovaný nízkoenergetický rodinný dom zaručuje vynikajúce tepelnotechnické vlastnosti stavby

Stavebný systém EUROPANEL je technológia pre realizáciu montovavých drevostavieb rôznych veľkostí aj rôzneho účelu. Jednoducho s ním postavíte nízkoenergetický i pasívny dom a preto je táto technológia veľmi priaznivá pre Vaše budúce prevádzkové náklady. Okrem toho stavba prebieha rýchlo, presne a v ktoromkoľvek ročnom období.

Ucelený stavebný systém EUROPANEL

Základný prvok systému - panel, je vyrábaný zlepením dosiek OSB s  jadrom zo stabilizovaného samozhášavého polystyrénu, alebo alternatívne z  polystyrénu modifikovaného grafitom s lepšími tepelno-technickými parametrami. Panel má po celom obvode montážnu drážku hlbokú 42 mm, ktorá je vytvorená presahom dosiek OSB cez polystyrénové jadro a slúži na prevádzanie spojov panelov. Panely se vyrábajú v šiestich hrúbkach, troch dĺžkach a štyroch šírkach.

Výhodou systému EUROPANEL je povinná certifikácia podľa zákona č. 22/1997 Sb. o technických požiadavkách na výrobky. Systém certifikácie a dohľadu Výzkumného a vývojového ústavu dřevařského s.p. so sídlom v Prahe garantuje odberateľom a investorom dodržanie predpísaných vlastností všetkých prvkov systému EUROPANEL .

 

 

 

V septembri 2013 som sa v  Liberci, sídle spoločnosti EUROPANEL, zúčastnil školenia "Stavebný systém EUROPANEL " a školenia "Projektovanie zo systému EUROPANEL". Zároveň som získal certifikát o odbornej spôsobilosti k montáži stavebného systému EUROPANEL.